Darmowe zamki dmuchane, animacje, zabawy i konkursy profilaktyczne – to tylko niektóre atrakcje Dnia Dziecka pn. „Z profilaktyką na Ty”, który odbył się 4 czerwca w Lipicach.

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 1

W sobotnie popołudnie, słoneczna pogoda zgromadziła na boisku przy Społecznej Szkole Podstawowej w Lipicach nie tylko najmłodszych, ale również wielu mieszkańców gminy Grodziec. Podczas tegorocznego Dnia Dziecka, który odbył się w duchu propagowania zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień dzieci mogły skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipicach. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać dzieci zarówno podczas prezentacji tanecznych jak i wokalnych. Na scenie wystąpiła również gościnnie Orkiestra Dęta Parafii Królików. Kulminacyjnym punktem imprezy było jednak rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Żyj zdrowo” i wręczenie laureatom dyplomów oraz nagród rzeczowych. W ramach profilaktyki przez zabawę dla dzieci zorganizowano  konkurencje sprawnościowe z nagrodami pn. „Ścieżka Zdrowia”, animacje i konkursy profilaktyczne oraz prezentacje sprzętu strażackiego OSP Lądek połączoną z nauką udzielania pierwszej pomocy. Najmłodszym wiele radości dostarczyło spotkanie z Grupą Motocyklową Jocker'S Grodziec oraz Stowarzyszeniem „Bezpieczny Konin” działającym przy KMP w Koninie, które przekazywało ulotki i gadżety odblaskowe. Były także darmowe dmuchańce, modelowanie balonów, malowanie buzi oraz bańki mydlane. O podniebienia uczestników zadbała Rady Rodziców Społecznej Szkoły Podstawowej w  Lipicach. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił DJ Capri.

Jak na święto dzieci przystało – było kolorowo, smacznie i radośnie.

Organizatorami wydarzenia byli: Rada Rodziców SSP w Lipicach, Gminny Zarząd TPD w Grodźcu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu, Wójt Gminy Grodziec.  

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 2

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 3

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 4

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 5

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 6

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 7

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 8

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 9

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 10

Kolorowy i radosny – profilaktyczny Dzień Dziecka w Lipicach - zdjęcie 11

 

Galeria fotografii.

 

Program „Debata” - logo

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu w dniach 5-7 kwietnia 2022 r. skoordynowała realizację rekomendowanego przez KCPU programu profilaktycznego „Debata” w czterech szkołach na terenie gminy Grodziec.

Sześć warsztatów skierowanych dla uczniów klas V-VII przeprowadzono w wymiarze 3 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Wzięło w nich udział 170 uczniów. Realizatorem programu było Centrum Profilaktyki i Reedukacji „ATELIER” z Krakowa.

Celem ogólnym programu „Debata” prof. dr hab. Krzysztofa Wojcieszka jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.

Efektem zastosowanych strategii w programie jest zmniejszenie tendencji do zachowań ryzykownych związanych z alkoholem podejmowanych przez młodzież, ukształtowanie właściwych przekonań normatywnych dotyczących picia alkoholu, zmniejszenie ryzyka wystąpienia krótkoterminowych i odroczonych konsekwencji używania substancji psychoaktywnych, integracja środowiska szkolnego i rodzinnego w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych oraz klaryfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia.

Program „Debata” - zdjęcie 1

 Program „Debata” - zdjęcie 2    Program „Debata” - zdjęcie 3

 Program „Debata” - zdjęcie 4