Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. Jednym z takich działań jest przygotowana w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec specjalna wystawa książek pt. „Z myślą o Niepodległej”. Ekspozycja zawiera najistotniejsze ze względu na swoją kulturotwórczą wartość dzieła, w których na przestrzeni stuleci wyrażał się duch polskiej wolności inspirujący Polaków pod zaborami do heroicznej walki o niepodległość i byt narodowy swojej Ojczyzny. Przez cały rok na półkach grodzieckiej książnicy będą pojawiać się sukcesywnie także nowe tytuły nawiązujące do tego historycznego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!

DSC04277 male

 

OGŁOSZENIE


Zarząd Stowarzyszenia Rodzina ,Kultura, Edukacja Rozwój Wsi Centrum w Grodźcu informuje że organizuje Kolonie Letnie dla dzieci z rodzin rolniczych od 8 do 16 lat w miejscowości :

Turnus Sarbinowo ośrodek ,,NEPTUN ” wyjazd w dniu 18.07 do 28.07.2018
( 11 dni ,dzieci urodzone w roku 2002 po 01 styczniu )
Dokumenty do odbioru w biurze Stowarzyszenia lub przesyłamy
Koszt wyjazdu 400 zł

 

Koordynator
Józef Orkowski
Tel. Kontaktowy 692 506 194
Email. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                             

 

 

 

 

1

 

Nadleśnictwo Grodziec informuje, że w związku z masowym występowaniem groźnych szkodników sosny (strzygonia choinówka, brudnica mniszka), w dniach od 15 maja do 20 czerwca 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Grodziec zostanie przeprowadzony lotniczy zabieg ochronny w drzewostanach sosnowych.

 

Do pobrania: