W nawiązaniu do pisma Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zwracamy się z prośbą do rolników i pszczelarzy o wypowiedzenie się w następujących sprawach:

  • obowiązującego w Polsce systemu ubezpieczeń upraw i zwierząt gospodarskich oraz potrzeby powrotu do obowiązkowych powszechnych ubezpieczeń rolniczych.
  • oczekiwań rolników względem pszczelarzy oraz pszczelarzy względem rolników, jak również działań, jakie należy podjąć w celu eliminacji sytuacji konfliktowych pomiędzy wzajemnie uzupełniającymi się grupami rolników.

    Do dnia 20 marca 2019 roku Urząd Gminy Grodziec zbiera wnioski i sugestie rolników i pszczelarzy w przedmiotowej sprawie, celem przedłożenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stanowiska w tej sprawie można przesłać w formie elektronicznej na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w wersji papierowej składając w sekretariacie Urzędu Gminy Grodziec, ul. Główna 17, 62-580 Grodziec.