"Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie.

Dwie tylko: poezja i dobroć... i więcej nic...".

/Cyprian Kamil Norwid/

    W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie".

1 male

    20 marca 2019 r. Grodziecka Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów z klasy Vb Szkoły Podstawowej w Grodźcu wraz z wychowawcą na spotkanie z poezją. Uczniowie zapoznali się z historią obchodów Światowego Dnia Poezji, twórczością naszych regionalnych poetów i obejrzeli wystawkę tomików poezji. Układaliśmy i czytaliśmy najróżniejsze wiersze: ważne, zabawne, poruszające wewnętrznie. Było wiosennie, poetycko i niestereotypowo. Okazało się, że poezja jest dla każdego, kto tylko chce po nią sięgnąć. Pokazuje świat emocji i przemyśleń innych ludzi oraz skłania do refleksji.

2 male
    Ten dzień stał się dobrą okazją, aby zachęcić młodzież do czytania utworów poetyckich poszerzając horyzonty, pozwalając rozumieć i dostrzec więcej.

3 male

4 male