Jak powszechnie wiadomo, biblioteka nie samą książką żyje. Dlatego też wakacje były czasem, w którym Biblioteka Publiczna w Grodźcu brała czynny udział w wielu przedsięwzięciach organizowanych w gminie Grodziec. W tym czasie była m.in. współorganizatorem Turnieju w Siatkówkę Plażową Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Grodziec czy głośnej akcji Narodowe Czytanie 2016. Na koniec wakacji postanowiono przygotować coś, co łączy podróżowanie i naukę - warsztaty z języka angielskiego.

01 2016.09 angielski maly

    Zorganizowanie w Bibliotece w dniach od 17.08 do 09.09.2016 roku bezpłatne warsztaty były przeznaczone dla dzieci z terenu gminy Grodziec. Inicjatywa Katarzyny Gromali - kierownika Biblioteki - spotkała się z dużym zainteresowaniem młodych czytelników. W warsztatach wzięło udział 20 dzieci w wieku od 4 do 11 lat.

    Podczas wciągających, tematycznych zajęć dzieci dobrze się bawiły, jednocześnie ucząc się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Poznawały nowe słówka, uczyły się ich poprawnej wymowy i zapisu. Komunikując się z rówieśnikami w sytuacjach życia codziennego, przyswoiły język w sposób całkowicie naturalny. Dzięki opowieściom lektora miały też niepowtarzalną okazję do obcowania z kulturą brytyjską.

    Na zakończenie warsztatów czekała na dzieci specjalna niespodzianka. Na tę okazję przygotowano bowiem nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale również smakołyki ufundowane przez wójta gminy Grodziec Annę Andrzejewską, która zaszczyciła uczniów swoją obecnością.

 

Galeria fotografii.