Orlen logotyp

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec zakończyła realizację projektu „Pod wielkim dachem Nieba” trwającego od października do czerwca 2023 roku. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji Orlen w ramach IV edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”. Całkowita kwota dotacji ze środków darowizny przekazanej przez Fundację ORLEN wyniosła 10 000,00 zł

Zakres prac obejmował zagospodarowanie terenu przy Bibliotece, montaż stołów parkowych do gry w szachy i chińczyka oraz stojaków na rowery, całość dopełnił posadzony pas lawendy. Powstało urokliwe miejsce edukacji i spotkań, sprzyjające relaksowi. Niewielka przestrzeń została tak zaaranżowana, aby mogła służyć nie tylko dorosłym i starszym ludziom, ale także dzieciom.

Zależało nam na aktywizacji i integracji społeczności lokalnej oraz pokazaniu, że wspólna praca i pomoc jest możliwa i sprawia, że realne jest zmienianie przestrzeni wokół, bez posiadania potężnego budżetu na inwestycje – powiedziała kierownik Katarzyna Gromala - Nasz pomysł na zagospodarowanie terenu wokół Biblioteki był konsultowany z mieszkańcami, miejsce to ma przede wszystkim spełniać ich oczekiwania.

Działania projektowe realizowaliśmy wspólnie z mieszkańcami gminy Grodziec a w szczególności z Klubem Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki”. Dzięki ich zaangażowaniu i chęci działania Biblioteka Publiczna może wdrażać śmiałe pomysły i innowacyjne rozwiązania. Nowo powstałe miejsce przy Grodzieckiej Książnicy skupiające okolicznych mieszkańców jest platformą do wymiany poglądów, informacji i doświadczeń oraz tworzy wspólnotę ludzi odpowiedzialnych za przestrzeń w której żyją.