"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku i w naszych sercach radość trwa…"

 

    Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a jak święta to i ozdoby świąteczne, oczywiście najlepiej wykonane ręcznie i według własnego pomysłu. 4 kwietnia br. Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec zorganizowała warsztaty plastyczne, w których wzięły udział dzieci z kl. IIIa SP w Grodźcu wraz z wychowawczynią oraz zaproszeni goście z Klubu Seniorów„Ale Babki Grodzieszczanki „.

zdjecie1 male

Podczas spotkania uczniów z Seniorami prezentowane były różne techniki wykonywania ozdób wielkanocnych. Dzieci wyczarowały piękne zające z papierowych talerzyków, kolorowego papieru i bibuły . W bardzo miłej i przyjaznej atmosferze powstawały śliczne kolorowe kwiaty do wykonania palm wielkanocnych. Uczniowie niezwykle zaangażowali się we wspólną aktywność z seniorami. Posługując się materiałami plastycznymi nie rezygnowali z kontaktu słownego, a gdy napotkali trudności śmiało prosili o pomoc.

zdjecie2 male

Dzięki gościom z Klubu Seniorów w klasie III a, przedświąteczny czas nabrał szczególnego znaczenia. Uczniowie dowiedzieli się o tradycjach i zwyczajach świątecznych dawniej i dziś.


Dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas i uroczą inspirację do twórczego działania.


Radosnych Świąt Wielkanocnych!