28 kwietnia br. Bibliotekę Publiczną Gminy Grodziec odwiedziła postać wyjątkowa dla współczesnej literatury dziecięcej – Joanna Wachowiak. Pisarka zadebiutowała w 2013 roku tytułem Opowiastki dla małych uszu. Nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY, w 2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji "Z książką na walizkach – I Wielkopolskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami" . Na zaproszenie kierownika biblioteki w spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z klas I i II ze wszystkich szkół z terenu gminy Grodziec wraz z nauczycielkami.
    Maluchy zaciekawione literacką osobowością gościa, szybko zasypały pytaniami o pierwszą książkę, powody wyboru takiej a nie innej ścieżki zawodowej i plany na przyszłość. Autorka nie ustrzegła się też pytań o swojego sławetnego już chomika, dom pod lasem, męża, córkę i psa.

zdjecie nr 1 male

    Dla licznie zgromadzonych młodych czytelników autorka przygotowała prezentację multimedialną na temat swojej twórczości oraz szereg konkursów i quizów. Dzięki nim dzieci mogły wczuć się w rolę głównych bohaterów, a przy tym świetnie się bawić. Praca z tekstem, zabawa w detektywów, kalambury, badanie spostrzegawczości, poznawanie granic własnej wyobraźni – to wszystko czekało na każdego, kto chciał wziąć udział w wydarzeniu. Wyjątkowość spotkania podkreśliła możliwość uzyskania autografu pisarki na każdej z zakupionej w tym dniu książce oraz zrobienie z gościem pamiątkowego zdjęcia.

zdjecie nr 2 male


    W ramach wdzięczności dzieci przygotowały dla Pani Joanny symboliczne laurki, będące także wyrazem uznania dla twórczości poetki i jej zaangażowania w pobudzanie wyobraźni czytelniczej młodego pokolenia.

zdjecie nr 3 male

zdjecie nr 4 male