Jesień to pora roku, w której drzewa mienią się czerwienią, odcieniami pomarańczy i żółcią, a jesienne liście aż się proszą, aby zabrać je do domu i ozdobić nimi jego wnętrze. Stało się to możliwe za sprawą warsztatów przeprowadzonych 16 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec, w których na zaproszenie kierownik BPG Katarzyny Gromali, uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu.

DSC03534 maly
     W tajniki rękodzieła artystycznego wprowadziły dzieci – zaproszone specjalnie na tę okazję – członkinie Klubu Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki. Pani Halina i Pani Irena w prosty sposób pokazały jak wykonać ciekawe kompozycje z liści klonu, dębu. Zaprezentowały też różne techniki zwijania liści i tworzenia z nich bukietów.
     Uczestnicy warsztatów czym prędzej bowiem ochoczo zabrali się do pracy, jednocześnie z uwagą śledząc to, co dzieje się w rękach prowadzących warsztaty. Seniorki były miło zaskoczone pracowitością i zaangażowaniem dzieci w tworzenie rękodzieła. Zwieńczeniem pracy wszystkich były piękne, jesienny bukiety, które po zakończonym spotkaniu pierwszaki zabrali ze sobą i które od teraz będą ozdabiały ich klasę.