23 marca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbyło się spotkanie autorskie Zbigniewa Kołby – autora książki pt. „Krioterapia. To warto wiedzieć”, który przybył do Grodźca na zaproszenie kierownika biblioteki Katarzyny Gromali. Znany i ceniony w środowisku specjalista do spraw rekreacji ruchowej przekazał zebranym praktyczne informacje na temat zdrowia oraz przedstawił szczegółowo zagadnienia kluczowe dla utrzymania właściwej kondycji psychofizycznej organizmu.

1 male

    Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie problematyki leczenia niską temperaturą, zwłaszcza pacjentów w średnim i starszym wieku, którzy panicznie boją się chłodu, a na słowo „zimno” dostają „gęsiej skórki”. Przy okazji poruszono także kilka innych, ważnych kwestii, związanych m.in. z: przyswajalnością witamin i minerałów, leczeniem bezsenności, zimnych stóp, dłoni, wrzodów żołądka, dwunastnicy, przyczynami i skutkami braku kolagenu w stawach, powstawania osteoporozy, przygnębienia i wypalenia organizmu.

2 male
    Te i inne przydatne informacje stanowiące swoistą receptę na dobre samopoczucie i utrzymanie właściwej kondycji organizmu były treścią prezentowanej książki, która jest dostępna w naszej bibliotece. W swojej książce autor zawarł ogrom wiedzy i doświadczenia nabytego podczas prowadzenia gabinetu krioterapii. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja, zadawano wiele pytań, na które autor wyczerpująco odpowiadał. Na zakończenie niezwykle interesującego spotkania można było nabyć książkę z dedykacją.

3 male