Drukuj
Kategoria: Biblioteka publiczna

        

            Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 22.03.2018 r. Biblioteka Publiczna w Grodźcu zaprosiła uczniów klasy drugiej z miejscowej szkoły podstawowej wraz z opiekunką Danutą Kusiak na warsztaty wiosenno-wielkanocne. Celem warsztatów rękodzielniczych było zainteresowanie dzieci kulturą i tradycjami regionu poprzez poszerzanie wiedzy na ten temat oraz kultywowanie tradycji samodzielnego wyplatania palm wielkanocnych, dzięki czemu są one elementem żywej tradycji i kultury ludowej, a nie tylko pamiątką przeszłości.

nr 2 male

         Nawiązując do pięknej tradycji wielkanocnej, dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem wykonywały bibułowe kwiaty i szereg pięknych ozdób, którymi można przyozdobić wielkanocne palmy. Pomysłów im nie brakowało, a pomocą służyły zaproszone przez kierownika biblioteki panie z Klubu Seniorów – Irena Sadowska i Bożena Szymczak.

         Efektem ich pracy i niezwykłego talentu były palmy wielkanocne zdobione na różne sposoby. Dodatkowo pani Bożenka pokazała dzieciom jak wykonać na szydełku wielkanocną kurkę.

        

zdjce nr 1 male

        Wspaniałe i niecodzienne ozdoby wielkanocne utrzymane w ekologicznej stylistyce każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą.
Z pewnością będą stanowić one urokliwy wystrój domów w okresie wielkanocnym.