Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 22.03.2018 r. Biblioteka Publiczna w Grodźcu zaprosiła uczniów klasy drugiej z miejscowej szkoły podstawowej wraz z opiekunką Danutą Kusiak na warsztaty wiosenno-wielkanocne. Celem warsztatów rękodzielniczych było zainteresowanie dzieci kulturą i tradycjami regionu poprzez poszerzanie wiedzy na ten temat oraz kultywowanie tradycji samodzielnego wyplatania palm wielkanocnych, dzięki czemu są one elementem żywej tradycji i kultury ludowej, a nie tylko pamiątką przeszłości.

nr 2 male

         Nawiązując do pięknej tradycji wielkanocnej, dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem wykonywały bibułowe kwiaty i szereg pięknych ozdób, którymi można przyozdobić wielkanocne palmy. Pomysłów im nie brakowało, a pomocą służyły zaproszone przez kierownika biblioteki panie z Klubu Seniorów – Irena Sadowska i Bożena Szymczak.

         Efektem ich pracy i niezwykłego talentu były palmy wielkanocne zdobione na różne sposoby. Dodatkowo pani Bożenka pokazała dzieciom jak wykonać na szydełku wielkanocną kurkę.

        

zdjce nr 1 male

        Wspaniałe i niecodzienne ozdoby wielkanocne utrzymane w ekologicznej stylistyce każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą.
Z pewnością będą stanowić one urokliwy wystrój domów w okresie wielkanocnym.

 

    23 marca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbyło się spotkanie autorskie Zbigniewa Kołby – autora książki pt. „Krioterapia. To warto wiedzieć”, który przybył do Grodźca na zaproszenie kierownika biblioteki Katarzyny Gromali. Znany i ceniony w środowisku specjalista do spraw rekreacji ruchowej przekazał zebranym praktyczne informacje na temat zdrowia oraz przedstawił szczegółowo zagadnienia kluczowe dla utrzymania właściwej kondycji psychofizycznej organizmu.

1 male
    Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie problematyki leczenia niską temperaturą, zwłaszcza pacjentów w średnim i starszym wieku, którzy panicznie boją się chłodu, a na słowo „zimno” dostają „gęsiej skórki”. Przy okazji poruszono także kilka innych, ważnych kwestii, związanych m.in. z: przyswajalnością witamin i minerałów, leczeniem bezsenności, zimnych stóp, dłoni, wrzodów żołądka, dwunastnicy, przyczynami i skutkami braku kolagenu w stawach, powstawania osteoporozy, przygnębienia i wypalenia organizmu.

2 male
    Te i inne przydatne informacje stanowiące swoistą receptę na dobre samopoczucie i utrzymanie właściwej kondycji organizmu były treścią prezentowanej książki, która jest dostępna w naszej bibliotece. W swojej książce autor zawarł ogrom wiedzy i doświadczenia nabytego podczas prowadzenia gabinetu krioterapii. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja, zadawano wiele pytań, na które autor wyczerpująco odpowiadał. Na zakończenie niezwykle interesującego spotkania można było nabyć książkę z dedykacją.

3 male

 

Kolba maly