Tradycje wielkanocne takie jak strojenie palm czy tworzenie ozdób na wielkanocny stół sprawiają, że święta stają się wyjątkowe a dni bardziej radosne. Z tej właśnie okazji Kierownik biblioteki – Katarzyna Gromala zorganizowała dla Seniorów 11 kwietnia 2019 roku warsztaty z rękodzieła artystycznego - "Kreatywny Senior".

DSC05260 male

 

    Spotkania autorskie są doskonałą formą utrwalenia wiadomości o przeczytanych książkach oraz okazją do zaszczepienia miłości do literatury. Dlatego też 28 marca 2019 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbyło się spotkanie z Wiolettą Piasecką – autorką ponad 40 bajek i baśni dla ciekawych świata dzieci oraz baśniowej biografii H. Ch. Andersena. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec.
    Niezwykle barwna i żywiołowa autorka opowiedziała dzieciom o swoich książkach i o tym, co ją zainspirowało do ich napisania. Następnie zaprosiła młodych czytelników do udziału w kabareciku pluszakowym, w którym zagrali główne role (m.in. pieska, kotka, kogutka, świnki). Dzieci w nagrodę za swoją aktywność otrzymały możliwość losowania dobrych wróżb na dalszą, życiową podróż.

DSC 0383 male

 

   Już 11 kwietnia 2019 roku zapraszamy do Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec na kolejne świąteczne warsztaty rękodzieła artystycznego tym razem dla seniorów p.h „Kreatywny Senior”. Zbliża się Wielkanoc, wykorzystamy ten fakt i wykonamy wielkanocne palmy i stroiki. Będą one doskonałą ozdobą stołów wielkanocnych. Zajęcia odbędą się o godzinie 11:00 w siedzibie biblioteki.

Warsztaty male

Serdecznie zapraszamy!