Są takie inwestycje, które od razu rzucają się w oczy, ale są też takie, które trudno dostrzec. Do tych ostatnich właśnie należy rozbudowa oczyszczalni ścieków, która czeka Gminę Grodziec już niebawem. Budowa drugiego reaktora w technologii SBR jest niezbędna w kontekście rozbudowy kanalizacji sanitarnej na terenie gminy i zapobiegnie w przyszłości długotrwałym przestojom w świadczeniu usług w przypadku np. jego awarii czy serwisu. Inwestycja jest też wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, którzy planując budowę swoich nieruchomości coraz częściej poszukują terenów właśnie z dostępem do kanalizacji sanitarnej.

IMG 1866 male

W zeszłym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą na realizację przedmiotowej inwestycji. Wartość zadania wyniesie blisko 2 mln 150 tys. zł, z czego ponad pół miliona złotych stanowią środki unijne, które grodziecki samorząd pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

IMG 1867 male

W tym roku zakłada się wykonanie niezbędnej dokumentacji, natomiast zakończenie wszystkich prac planuje się na połowę przyszłego roku kalendarzowego.