Sportowa inwestycja w gminie Grodziec. Zdjęcie 1.

Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś” jest organizowany w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Jego celem jest aktywizacja społeczności wiejskich przez wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć mieszkańców na rzecz własnej miejscowości.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego w dniu 29 czerwca br. podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez Województwo Wielkopolskie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego oraz zawarcia w tej sprawie umów pomiędzy Województwem Wielkopolskim a jednostkami samorządu terytorialnego w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Sportowa inwestycja w gminie Grodziec. Zdjęcie 2.

W tegorocznej edycji dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł otrzymała również Gmina Grodziec. 17 lipca 2020 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Koninie wójt gminy Mariusz Woźniak w towarzystwie skarbnika gminy Aleksandry Musiałowskiej podpisali z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskiem umowę dotacyjną na realizację projektu pod nazwą „Zagospodarowanie terenu w miejscowości Grodziec”. 

W ramach projektu zostanie zrekultywowany teren boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Grodźcu oraz wyposażony w nowe bramki do gry w piłkę nożną.
Projekt stanowi realizację oddolnych inicjatyw mieszkańców Grodźca, zachowując poprzez to dziedzictwo kulturowe, a jednocześnie podnosząc atrakcyjność obszaru wiejskiego, tworząc dzięki temu uzupełnienie terenów rekreacyjno-sportowych.

Logo Wielkopolska Odnowa Wsi