Po 103. latach funkcjonowania jednostki strażacy z OSP w Królikowie w gminie Grodziec doczekali się fabrycznie nowego wozu strażackiego. To już trzeci w ostatnich latach nowy samochód strażacki na terenie gminy.

OSP Królików z nowym wozem bojowym - zdjęcie 1

OSP Królików z nowym wozem bojowym - zdjęcie 2

    Średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 13.290 kosztował 788 tysięcy złotych. Tak dużą kwotę na zakup auta udało się zebrać dzięki zaangażowaniu środków własnych gminy (380 tys. zł), uzyskanemu dofinansowaniu z NFOŚiGW/WFOŚiGW (230 tys. zł), MSWiA (150 tys. zł), Powiatu Konińskiego (10 tys. zł), a także przeprowadzonej przez druhów z Królikowa zbiórki internetowej wśród mieszkańców gminy. 

OSP Królików z nowym wozem bojowym - zdjęcie 3

OSP Królików z nowym wozem bojowym - zdjęcie 4

    Z tej okazji w dniu 30 września br. w Restauracji „Madera” w Królikowie odbyło się uroczyste przyjęcie, poświęcenie i symboliczne przekazanie kluczyków do auta. Były przemówienia, podziękowania i gratulacje. Całość tej radosnej chwili dopełnił występ Orkiestry Dętej Parafii Królików i wspólny poczęstunek.

OSP Królików z nowym wozem bojowym - zdjęcie 5

OSP Królików z nowym wozem bojowym - zdjęcie 6

    W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe i powiatowe, przedstawiciele PSP w Koninie oraz Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek straży oraz zaproszeni goście.

 

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.