W dniach 23.07- 05.08 oraz drugi turnus 05.08 - 18.08  2016 roku w Sarbinowie odbył się wypoczynek letni dla dzieci w wieku od 9 do 16 lat z rodzin rolniczych. Skorzystało z tego wyjazdu 340 dzieci , gdzie ogólny koszt wyniósł 325 477,66 zł (pozyskano około 230 000,00). Wyjazd został zorganizowany przez Zarząd Stowarzyszenia Rodzina, Kultura, Edukacja, Rozwój Wsi Centrum w Grodźcu.

100 1950

Koordynatorem projektu był pan Józef Orkowski.  Kolonie miały charakter wypoczynkowy z elementami profilaktyki zdrowia.  Celem organizatorów było propagowanie form aktywnego wypoczynku. Dzieci brały udział w integracyjnych grach i zabawach na świeżym powietrzu , spacerowały po okolicy poznając jej florę i faunę. Ponadto zorganizowano dla nich wycieczkę autokarową do Kołobrzegu oraz rejs statkiem po Bałtyku, zwiedzanie latarni morskiej, muzeum minerałów, Katedry i ratusza .  Uczestnicy kolonii brali udział w wielu pogadankach np. na temat zachowania nad wodą , higieny osobistej i zdrowego stylu życia, dobrego wypoczynku i kąpieli morskich.

100 1994

Organizatorzy zapewnili dzieciom udział w imprezach kulturalno-oświatowych takich jak konkursy plastyczne, nauka układów tanecznych, festiwal piosenki kolonijnej, wieczór filmowy, tenis stołowy, turniej 1 z 10 oraz mecze w piłkę nożną i siatkową  . Dużą wagę przywiązywano do zintegrowania uczestników kolonii .  Zorganizowano wiele zajęć pozwalających poznać się bliżej np. dyskoteki, wybory miss i mistera kolonii. Kolonie zakończyły się uroczystym pożegnalnym apelem, na którym wręczono nagrody. Dzieci wyjechały radosne, uśmiechnięte i pełne pozytywnej energii deklarując chęć udziału w kolejnych koloniach już zimowych.

 

Galeria fotografii.