zdjecie

    W tym roku obchodziliśmy 104. rocznicę urodzin Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego (ur. 2 listopada 1917 w Grodźcu, zm. 25 grudnia 1997 w Warszawie) – polskiego duchownego rzymskokatolickiego, orionisty, biskupa pomocniczego warszawskiego w latach 1962–1993, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski w latach 1969–1993, od 1982 arcybiskupa tytularnego pro hac vice, a od 1993 pełniącego także funkcję biskupa pomocniczego seniora archidiecezji warszawskiej.
    W niedzielę, 13 czerwca społeczność naszej gminy wspominała postać pochodzącego z Grodźca kapłana. Tradycyjnie uroczystość gminno-parafialną ku czci jego pamięci rozpoczęła msza święta celebrowana przez proboszcza parafii ks. Karola Zająca w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Grodźcu. Homilię poświęconą wybitnemu grodziecczaninowi wygłosił ks. kanonik senior dr Władysław Piechota.
    Po mszy udano się w procesji pod obelisk wzniesiony przez społeczność gminą na cześć Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego, przy którym odmówiono modlitwę w intencji zmarłego, a następnie złożono kwiaty i zapalono znicze.
    W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, szkół, przedszkola samorządowego, ochotniczych straży pożarnych z Lipic, Grodźca i Wielołęki oraz mieszkańcy gminy.

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 1

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 2

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 3

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 4

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 5

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 6

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 7

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 8

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 9

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 10

Ku pamięci Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego - zdjęcie 11