Kolejny, pełen niezapomnianych wrażeń rajd rowerowy za nami. W sobotę, 28 sierpnia br. miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu targowym w Grodźcu, aby pokonać wytyczony szlak liczący ponad 21 km. Sprzyjająca aura pogodowa zachęciła do udziału w rajdzie 130 uczestników. Na starcie wszyscy otrzymali kamizelki lub opaski odblaskowe oraz napoje. Było warto wyruszyć w drogę, bo na mecie rajdu w urokliwym Nadleśnictwie Grodziec czekało na wszystkich wiele niespodzianek.

Cykliści podążając wytyczonym szlakiem przebiegającym przez atrakcyjnie przyrodniczo tereny gminy Grodziec, zatrzymali się w Starej Ciświcy, gdzie mogli odpocząć i posilić się słodkościami serwowanymi przez mieszkańców sołectwa.

Rajd rowerowy „Stawiamy na zdrowie, ekologię i edukację!” na zakończenie wakacji - zdjęcie 1

Na mecie rajdu czekała na nich pyszna zalewajka przygotowana przez panie ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu podawana przez druhów OSP Grodziec oraz kiełbaski z grilla przygotowane przez druhów i druhny OSP Królików i Lądek. Dla uczestników rajdu przewidziano także liczne atrakcje pozakulinarne m.in. konkurs ekologiczny z atrakcyjnymi nagrodami w postaci akcesoriów rowerowych oraz zabawy taneczne i edukacyjne (tor przeszkód z alkogoglami).

Stowarzyszenie „Bezpieczny Konin” działające przy Komendzie Miejskiej Policji w Koninie w ramach realizacji zadania publicznego o charakterze gminnym w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w Gminie Grodziec w roku 2021 przekazywało na starcie gadżety odblaskowe,  a w swym stoisku znakowało rowery.

Rajd rowerowy „Stawiamy na zdrowie, ekologię i edukację!” na zakończenie wakacji - zdjęcie 2

W namiocie profilaktycznym promowano profilaktykę przez zabawę. Animatorzy zapraszali do wspólnej zabawy z interaktywną tablicą, konkursów oraz quizów w tematyce promocji zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień. Podczas wydarzenia promowano także szczepienia przeciw COVID-19 oraz Narodowy Spis Powszechny.

O bezpieczeństwo na drodze podczas rajdu zadbała OSP Łagiewniki, opiekę medyczną zapewniła p. Wanda Latańska, a profesjonalne nagłośnienie Chór Męski z Grodźca.

Rajd rowerowy „Stawiamy na zdrowie, ekologię i edukację!” na zakończenie wakacji - zdjęcie 3

Każdy przekraczający linię mety otrzymał numerek, który pozwolił na wzięcie udziału w losowaniu upominków. Najwięcej emocji towarzyszyło jednak losowaniu nagrody głównej – roweru. Odjechała nim szczęśliwa mieszkanka Nowej Huty.

Organizatorem rajdu był Wójt Gminy Grodziec. Partnerami wydarzenia byli: Nadleśnictwo Grodziec i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu.

 

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.