Wprowadzony w ubiegłym roku w gminie Grodziec Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży ma na celu wsparcie w nauce i rozwoju uzdolnień uczniów, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskują zarówno wysokie wyniki w nauce jak i są laureatami konkursów, zawodów, olimpiad i spartakiad na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym.

Najlepsi z najlepszych z nagrodami od wójta - zdjęcie 1

1 października br. w oparciu o założenia programu stypendialnego najlepsi uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec odebrali stypendia Wójta Gminy Grodziec za najlepsze wyniki w nauce. Uroczystość odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Grodźcu.

Do uzyskania Stypendium Wójta Gminy Grodziec byli uprawnieni uczniowie, którzy uzyskali w roku szkolnym 2020/2021 średnią z ocen nie mniejszą niż 5,3 w klasach IV-VI i 5,2 w klasach VII-VIII. Na tegorocznej liście stypendystów znalazło się 49 uczniów. 

Najlepsi z najlepszych z nagrodami od wójta - zdjęcie 2

Stypendium w  wysokości od 600,00 zł do 1000,00 zł, w zależności od wysokości uzyskanej średniej, otrzymali uczniowie:

Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu – Monika Wysocka, Julia Dziubarczyk, Martyna Pawlak, Klaudia Choderna, Nadia Cegielska, Julia Piaseczna, Nikola Dziarmaga, Zuzanna Juszczak, Ada Malinowska, Szymon Osman, Gabriela Szczecińska, Piotr Szczepanowski, Bartosz Szmajdka, Jakub Matecki, Julia Orkowska, Gabriela Wróblewska, Weronika Najkowska, Tatiana Ogórek;

Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie – Dominika Woźniak, Zofia Woźniak, Maja Markiewicz, Antoni Surtel, Bartosz Skowroński, Szymon Dziurdziński, Hubert Torczyński, Alan Dziekanowicz, Marek Skowroński;

Społecznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipicach – Kinga Budzińska, Magdalena Pałubicka, Seweryn Brzęcki, Maria Sapikowska, Magdalena Sowińska, Julia Zawodnia, Amelia Mijalska, Damian Jaroszewski, Joanna Guźniczak, Zuzanna Kowalska;

Społecznej Szkoły Podstawowej im. gen. Edmunda Taczanowskiego w Biskupicach – Julia Sobańska,  Sylwia Bednarek, Paweł Czuma, Sebastian Cieślak, Roksana Piętka, Wiktoria Walczak, Jan Marczak, Kornelia Woźniak, Robert Zaradzki, Lena Jarosz, Maria Struszczyk, Oliwia Filipiak.

Najlepsi z najlepszych z nagrodami od wójta - zdjęcie 3

Najlepsi z najlepszych z nagrodami od wójta - zdjęcie 4

 

            Wszystkim stypendystom gratulujemy osiągnięcia wybitnych wyników w nauce i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.