Gmina Grodziec awansowała w ostatnich latach z 778 na 388 miejsce (na 1522) w ogólnopolskim, jednym z najważniejszych w branży rankingu „Liderzy inwestycji samorządowych” (kategoria „Gminy wiejskie”) organizowanym przez Pismo Samorządowe „Wspólnota”.

Eksperci tworzący ranking brali pod uwagę całość wydatków majątkowych poniesionych w latach 2018-2020. Gmina Grodziec osiągając w tym okresie wskaźnik średnich wydatków inwestycyjnych per capita (na osobę) w kwocie 1.148,07 zł, awansowała tym samym na trzecie miejsce w powiecie konińskim - za Rzgowem (miejsce 1) i Wierzbinkiem (miejsce 2).

GRODZIEC. Inwestycyjnie coraz lepsi! - zdjęcie 1

Jak podkreśla wójt gminy Mariusz Woźniak – to efekt pozyskanych dofinansowań zewnętrznych jak i umiejętności wygospodarowania środków własnych na inwestycje.  Nie ukrywam, nie było to zadaniem łatwym, tym bardziej patrząc przez pryzmat najniższych dochodów podatkowych nie tylko w powiecie, ale w Wielkopolsce – wskutek czego na zadania inwestycyjne możemy przeznaczyć właściwie to, co pozyskamy z zewnątrz. Natomiast dzięki przemyślanej strategii działań, oszczędnej polityce finansowej gminy, zgranemu zespołowi pracowników samorządowych  oraz – dobrej współpracy na linii wójt-rada gminy – coraz częściej stać nas na inwestycje będące wcześniej poza zasięgiem naszego budżetu. – A jako że samorząd to praca zespołowa, stąd też dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do tego sukcesu. Wierzę, że nasz wspólny wysiłek samorządowy jest zauważany i będzie doceniony przez naszych mieszkańców. Póki co, walczymy dalej, bo jest co nadrabiać.

GRODZIEC. Inwestycyjnie coraz lepsi! - zdjęcie 2

 

Do pobrania: