Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W 103. rocznicę tego wydarzenia, bohaterom, którzy oddali życie za Ojczyznę, społeczność gminy Grodziec złożyła hołd wdzięczności.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. św. Wojciecha w Grodźcu przez proboszcza parafii Grodziec ks. Karola Zająca. Uroczystą liturgię mszy świętej wzbogacił śpiew Chóru Męskiego z Grodźca.

Po mszy, w uroczystym przemarszu prowadzonym przez poczty sztandarowe jednostek OSP z Grodźca i Lipic zgromadzono się pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów poległych podczas II wojny światowej, gdzie złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Wcześniej, hołd poległym bohaterom i kwiaty złożono także pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na cmentarzu w Grodźcu.

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, szkół, przedszkola samorządowego, poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych oraz mieszkańcy gminy.

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 1

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 2

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 3

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 4

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 5

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 6

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 7

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 8

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 9

Gminne obchody Święta Niepodległości - zdjęcie 10

 

Galeria fotografii.