W niedzielę,  27 lutego z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Sołectwa Junno zorganizowano w remizie OSP Lipice „Kiermasz Pączków i Ciast”. Akcja miała na celu  wsparcie poszkodowanych w nawałnicy, która 17 lutego wyrządziła ogromne szkody na terenie gminy Grodziec.

Mieszkanki sołectwa upiekły 26 blach ciasta, rurki, bezy, ciastka i babeczki. Natomiast od wczesnych godzin porannych grupa z KGW pracowała nad wypiekiem ponad 600 szt. pączków oraz niezliczonej ilości faworków. Świetlica Wiejska zamieniła się w kawiarenkę, gdzie przy darmowej kawie i herbacie można było skosztować wspaniałych wypieków. Dominowała jednak sprzedaż na wynos.

Akcja okazała się ogromnym sukcesem, gdyż w ciągu 37 minut sprzedano wszystkie słodkości i zebrano ponad 11 tysięcy złotych. Wszyscy byli bardzo hojni, nawet ci, którym nie udało się zakupić słodkich wypieków.  

Atrakcją kiermaszu była wystawa rękodzieła, w której dominowały obrazy malowane na płótnie i haftowane, biżuteria oraz chusty robione na szydełku. Cześć wystawionych przedmiotów można było zakupić i tu prym wiodły stroiki wielkanocne, które bardzo szybko znalazły swoich właścicieli.

Tego popołudnia kiermasz odwiedziły niezawodne Morsy oraz Grupa Motocyklowa Joker’s  Grodziec z tortem, który przekazała do sprzedaży. Wśród kupujących nie zabrakło włodarzy gminy, księdza, radnych, sołtysów i licznie przybyłych mieszkańców gminy.

Zebrane środki trafią do najbardziej potrzebujących poszkodowanych przez trąbę powietrzną.

Słodki kiermasz –  wsparcie dla poszkodowanych w nawałnicy - zdjęcie 1

 

Galeria fotografii.