W niedzielę 21 sierpnia w Kazimierzu Biskupim odbyły się tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne. W Święcie Plonów wzięła udział również nasza gmina. Gminę Grodziec reprezentowały władze lokalne na czele z wójt gminy Anną Andrzejewską oraz członkowie Stowarzyszenia Klub Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki, którzy na tę okoliczność przygotowali piękny wieniec dożynkowy.
    Dożynki rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, po której delegacje wieńcowe z gminy i powiatu konińskiego oraz samorządowcy i goście przeszli w kolorowym korowodzie na stadion gminny, na którym odbyła się część oficjalna. Staropolskim zwyczajem świętowanie rozpoczęto od dzielenia i częstowania chlebem oraz podsumowań i podziękowań rolnikom za trud włożony w ich pracę.

01 2016.08.21 Dozynki powiatowe maly
    Uroczystość Dożynek była okazją do wręczenia wielu nagród i medali. Wśród nagrodzonych znaleźli się również mieszkańcy gminy Grodziec. Statuetkę Żniwiarza za jednego z najlepszych gospodarzy w ramach XIV Konkursu Powiatowy Rolnik Roku otrzymali Państwo Piotr i Monika Czajczyńscy z Łagiewnik.
    Wyjątkowym wyróżnieniem nagrodzono także Pana Alfreda Kuźnika, rolnika z Królikowa Czwartego. Jego wysiłek jako doradcy w rzgowskiej a następnie grodzieckiej filii Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego został doceniony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po ponad 30 latach pracy na tym stanowisku Pan Kuźnik został odznaczony medalem „Zasłużony dla rolnictwa”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Galeria fotografii.