W dniu 20 maja 2022 roku w Restauracji „MADERA” w Królikowie 7 par z terenu gminy Grodziec świętowało Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

    Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote gody to wyjątkowa uroczystość  w której uczestniczyliśmy z wielkim wzruszeniem. Jubileusz 50-lecia ślubu obchodzi się razem, jako mąż i żona, który wymaga wspólnego podążania przez większość swojego ziemskiego życia i przetrwania wszystkich życiowych trudności, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

    W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny Wójt Gminy Grodziec Mariusz Woźniak w asyście Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewy Brzęckiej dokonał w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy uroczystego aktu dekoracji Jubilatów Medalami nadanymi za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

    Dodatkowo na ręce Jubilatów złożono listy gratulacyjne oraz kwiaty. Następnie uczczono Złote Gody lampką szampana oraz tortem. Nie zabrakło również wspólnie odśpiewanego „Sto lat”. Na zakończenie części oficjalnej uwieczniono uroczystość wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.                       

Złote Gody obchodzili Państwo:

  1. Państwo Janina i Zdzisław Andrzejakowie z Królikowa Czwartego
  2. Państwo Stanisława i Józef Bachorowiczowie z Starej Ciświcy
  3. Państwo Zofia i Zdzisław Guźniczakowie z Królikowa
  4. Państwo Krystyna i Józef Marczakowie z Biskupic
  5. Państwo Bożena i Ryszard Mądrzeccy z Junna
  6. Państwo Grażyna i Henryk Raszczyńscy z Junna
  7. Państwo Zdzisława i Stanisław Wolbachowie z Zaguźnicy.

 

MAŁŻEŃSTWA NA MEDAL! - zdjęcie 1

 

Drodzy Jubilaci, z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, złotych godów, składamy serdeczne życzenia: długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy!

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.