W sobotę, 24 września 2016 r.  miłośnicy jazdy rowerowej wzięli udział w rajdzie rowerowym „TOUR DE GRODZIEC”.
    Tegoroczny rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Mimo że wytyczony szlak rowerowy liczył aż 22 km, w  rajdzie wzięło udział ponad 100 uczestników.  

105 2016.09.24 TOUR DE GRODZIEC
    Pokonanie trasy po malowniczych i atrakcyjnych przyrodniczo  terenach gminy, biegnącej przez Wielołękę, Łagiewniki, Białą, Białą Kolonię, Królików, Lądek, Lipice i Grodziec, stanowiło nie lada wyzwanie, szczególnie dla dzieci i seniorów. Dlatego też,  w połowie trasy uczestnicy zostali ugoszczeni na dziedzińcu restauracji „Madera” w Królikowie, gdzie poczęstunek przygotowały panie z Klubu Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki”. Natomiast na mecie w Nadleśnictwie Grodziec na cyklistów czekał ciepły posiłek oraz zabawy i słodkości dla najmłodszych. Niespodziankę dla zgromadzonych w postaci tortu z rowerem przygotowały na tę okazję „Wielołęczanki”.

046 2016.09.24 TOUR DE GRODZIEC
    Dla uczestników rajdu przewidziano także liczne atrakcje pozakulinarne. Każdy przekraczający linię mety otrzymał pamiątkowy Certyfikat Ukończenia Rajdu z numerem, który pozwolił na wzięcie udziału w losowaniu  nagród.
Szczęśliwie wylosowane trzy osoby wygrały liczniki rowerowe ufundowane przez organizatora. Natomisat  nagrodę główną – rower, zasponsorowaną przez Pana Łukasza Bąka – właściciela firmy „Budownictwo Ogólne Łukasz Bąk” wygrała mieszkanka z Królikowa Czwartego.

039 2016.09.24 TOUR DE GRODZIEC
Specjalnie na te okazję przygotowano quiz z nagrodami, podczas którego sprawdzono wiedzę uczestników na temat budowy roweru, kolarstwa oraz przepisów ruchu drogowego. Rajd zakończył się wspólną biesiadą przy muzyce i ognisku, która trwała do późnych godzin popołudniowych.
    Organizatorem rajdu był Wójt Gminy Grodziec, przy współudziale Starosty Konińskiego i Nadleśnictwa Grodziec.


Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji rajdu TOUR DE GRODZIEC : Panu Łukaszowi Bąkowi „Budownictwo Ogólne Łukasz Bąk”, Kołu „Wielołęczanki”, Klubowi Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki”, firmie rodzinnej Państwa Urbaniaków z Królikowa – właścicielom restauracji „Madera”, Pani Jadwidze Kotwas, Pani Barbarze Orkowskiej – sprawującej opiekę medyczną, WORD Konin,  pracownikom Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec, pracownikom Zespołu Szkół w Grodźcu, funkcjonariuszom Policji z Rychwała.

 

Galeria fotografii.