6 sierpnia 2022 r. na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Lipicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Grodziec. W zawodach wzięło udział 8 drużyn, w tym: 6 drużyn Seniorów oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze od 14 do 16 lat.

Rywalizacja odbyła się w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami. Ostatecznie w grupie Seniorów z wynikiem łącznym 103,3 pkt. najlepszą drużyną pożarniczą okazała się Ochotnicza Straż Pożarna w Lądku. Należy nadmienić, iż jest to piąte z rzędu zwycięstwo druhów z Lądku w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Lipice II z wynikiem końcowym 119,9 pkt. Trzecie miejsce przypadło strażakom z OSP Grodziec. Kolejne miejsca zajęły jednostki: OSP Biskupice, OSP Królików, OSP Lipice I. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w przedziale wiekowym 14-16 lat rywalizowały dwie drużyny: OSP Grodziec i OSP Królików. Po wyrównanej walce ostatecznie lepsi okazali się druhowie z OSP Grodziec. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary z rąk Wójta Gminy Grodziec Mariusza Woźniaka. 

Zawody sportowo-pożarnicze były również okazją do uroczystego przekazania samochodu dla jednostki OSP Biskupice. Samochód VW Transporter z 2018 roku, który wcześniej służył w Urzędzie Gminy Grodziec, od teraz usprawni działanie druhów z Biskupic oraz zwiększy potencjał bojowy jednostki.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2022 - zdjęcie 1

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2022 - zdjęcie 2

 

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.