24 listopada, w Społecznej Szkole Podstawowej w Lipicach odbyło się spotkanie andrzejkowe Stowarzyszenia Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki”. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu, przyjaciele Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście.  
    Andrzejki jak powszechnie wiadomo to radosny wieczór, ostatni przed nadchodzącym Adwentem. To doskonała okazja do zabawy. Andrzejki są dniem, kiedy wszyscy, nawet najbardziej zagorzali sceptycy, porzucają racjonalny światopogląd i poddają się magii zabaw i wróżb. Tak było i u nas.

002 2016.11.24 spotkanie andrzejkowe
    Wieczór andrzejkowy rozpoczęto od powitania przez Organizatorów wszystkich zgromadzonych, wśród nich przedstawicieli władz samorządowych, Zespołu Szkół w Grodźcu, Społecznej Szkoły Podstawowej w Lipicach,  Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec oraz przedstawicielek „ Wielołęczanek”.
    Następnie, po krótkim przemówieniu prowadzących spotkanie – Pelagii Serafińskiej i Antoniego Dąbka – przystąpiono do świętowania. Były zabawy, wróżby andrzejkowe i konkursy przygotowane specjalnie na tę okazję przez pracowników biblioteki publicznej i biblioteki szkolnej w Grodźcu. Przyjaciele Klubu na czele z Wójt Gminy Grodziec Anną Andrzejewską pamiętali również o Jubilatach, którzy otrzymali serdeczne życzenia, prezenty i chóralne 100 lat!
    Andrzejki zakończyła wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki dawnej, którą uświetniał występ członka Klubu Seniora, wspaniałego akordeonisty – Pana Józefa Bachorowicza. Tańce i swawole trwały do późnego wieczora. Jak podkreślają seniorzy – była to najlepsza, darmowa rehabilitacja ciała i umysłu, na którą nie potrzebują recepty, i oby takich więcej!

 

Galeria fotografii.