W sobotę, 17 czerwca gracze Gminnego Klubu Sportowego „Piast” Grodziec wraz z kibicami i zaproszonymi gośćmi świętowali zakończenie sezonu piłkarskiego. Świętowanie rozpoczęto od rozegrania turnieju na boisku „Orlik”, w których wzięły udział 4 drużyny: graczy seniorów, juniorów starszych, rodziców sekcji „Orlików” i samorządowców. Zgodniez założeniem rozgrywane mecze miały mieć charakter jedynie widowiskowy, niemniej jednak już po kilku minutach gry wyraźnie było widać, że żadna z drużyn nie zamierza tanio oddać swojej skóry. Ostatecznie najlepszą okazała się drużyna Juniorów, która w finałowym meczu pokonała swoich starszych kolegów z Klubu 2:0. W walce o trzecie miejsce górą wyszli rodzice „Orlików”, którzy wygrywając pewnie 5:2 nie dali najmniejszych szans na podium Samorządowcom.

003 Zakonczenie sezonu 2017 06 17 maly
    Po sportowych zmaganiach drużyn zawodnicy Klubu i cała społeczność Piasta zawitała w Nadleśnictwie Grodziec, w którym nastąpiła część oficjalna. Uroczyste powitanie „czarno-czerwonych” sprawiła graczom Orkiestra Dęta Parafii Królików pod batutą Piotra Bartosika. Otwarcia imprezy dokonał prezes Klubu Łukasz Adamek, a w rolę prowadzącego wydarzenie wcielił się tradycyjnie Rafał Osajda.
    W ramach podsumowań przypomniano, że efektem gry naszych piłkarzy w ostatnim sezonie jest utrzymanie się sekcji Seniorów w A-klasie oraz udany debiut sekcji Juniora Starszego w Okręgowej Lidze Juniorów. Dzięki zapałowi graczy i trenerów, zaangażowaniu rodziców oraz przychylności samorządu lokalnego możliwe stało się również otwarcie trzeciej sekcji młodzieżowej – „Orlików”. W dowód uznania dla zasług osób i podmiotów zaangażowanych w dalszy rozwój Klubu wręczono pamiątkowe dyplomy.
    Nie zabrakło również nagród dla trenerów i zawodników, czyli osób, bez których sukces sportowy „Piasta” nie byłby możliwy. Specjalną nagrodę w tej kategorii otrzymał pierwszy trener Klubu Pan Stanisław Lewandowski. Wśród zawodników wyróżnienia i statuetki odebrali m.in.: Arkadiusz Czapczyk (zawodnik sezonu), Bartłomiej Torczyński (młodzieżowiec sezonu), Kacper Szymański (junior sezonu), Mateusz Latański (strzelec sezonu), Krystian Paprocki (zawodnik z największą liczą występów).
    W ramach podsumowania życzenia i gratulacje dla Drużyny i całej społeczności „Piasta” w imieniu samorządu gminnego złożyła Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska. W swoim przemówieniu podkreśliła wartość Klubu i zwróciła uwagę na ważność podejmowania i wspierania tego typu inicjatyw. Sukces Klubu jest bowiem sukcesem całej Gminy Grodziec, a zatem należy cieszyć się z niego podwójnie.

 

Galeria fotografii.