18 czerwca 2017 r. na boisku przy Społecznej Szkole Podstawowej w Lipicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Grodziec. W zawodach wzięło udział 10 drużyn, w tym: 6 drużyn Seniorów, 3 drużyny MDP od 16 do 18 lat oraz 1 Kobieca Drużyna Pożarnicza.
    Zawody strażackie zawsze gromadziły w naszej gminie tłumy publiczności. Tak było również w tym roku. Wysokiej frekwencji pomogła także piękna, słoneczna pogoda.
    Wysoka temperatura tego dnia nie odebrała jednak ducha walki druhom z naszych jednostek. Sportowa rywalizacja trwała do samego końca, wzbudzając tym samym ogromne emocje wśród publiczności. Już po kilku minutach zmagań było widać wyraźnie, że żadna z drużyn nie zamierza tanio oddać swojej skóry i że każda sekunda straty względem rywali będzie tak naprawdę na wagę złota. Tak też było. O końcowej klasyfikacji przesądziły sekundy.

009 Zawody Lipice 2017 maly
    Ostatecznie w grupie Seniorów z wynikiem łącznym 98,18 s. najlepszą drużyną pożarniczą okazała się Ochotnicza Straż Pożarna w Lądku. Drugie miejsce ze stratą 5 s. do zwycięzcy zajęli druhowie z OSP z Grodźca. Trzecie miejsce przypadło strażakom z OSP w Lipicach. Kolejne miejsca zajęły jednostki z Królikowa i Biskupic. Ze względu na nieukończenie konkurencji w regulaminowym czasie została zdyskwalifikowana OSP w Wielołęce.
    Nieco inaczej potoczyły się losy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W kategorii 16-18 lat tym razem zwyciężyli strażacy z OSP Lipice, którzy o 2 s. wyprzedzili swoich kolegów z Grodźca. Trzecie miejsce zajęli druhowie z Biskupic.
    Puchar za pierwsze miejsce Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska wręczyła również drużynie żeńskiej z Lipic, która jako jedyna wzięła udział w zmaganiach. Dzięki temu też jednostka z Lipic w klasyfikacji końcowej uzyskała łącznie największą ilość punktów, co dało podstawę do wręczania druhom z Lipic nagrody głównej w wysokości 1500,00 zł na zakup sprzętu pożarniczego.
    Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie z Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KM PSP w Koninie starszym kapitanem Robertem Solińskim na czele.
    Wspaniałe widowisko zakończyła wspólna „grochówka” w sali OSP Lipice oraz przygotowany specjalnie na tę okazję piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

 

Galeria fotografii.