W sobotnie popołudnie, 7 października seniorzy z Powiatu Konińskiego kolejny raz zagościli w Grodźcu na III Pikniku Seniorów pn. „Dary jesieni”. Ta cykliczna impreza organizowana przez Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki” odbyła się już po raz trzeci na ziemi grodzieckiej. Jak co roku, Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Koniński Stanisław Bielik oraz Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska.

046 2017.10.07 Piknik Seniorow

    Piknik Seniorów od samego początku powstania tej idei cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym roku również zgromadził w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu blisko 250 uczestników z 10 gmin Powiatu Konińskiego.

027 2017.10.07 Piknik Seniorow


     Na gości, jak zawsze, czekało moc atrakcji. Po uroczystym powitaniu, prowadzący imprezę Pelagia Serafińska i Antoni Dąbek zaprosili wszystkich na część artystyczną. W muzyczny nastrój seniorów wprowadziły panie z chóru Koła Kobiet „Biskupiczanki”. Następnie o tym, jak potrafi być piękna i zarazem zabawna „jesień życia” przypomniały seniorom dzieci ze SP w Grodźcu w repertuarze przygotowanym przez Sławomirę Nowicką. Tuż po tym wszyscy przybyli wysłuchali z zaciekawieniem prelekcji Zdzisława Kulawinka na temat historii grodzieckiej osady.

004 2017.10.07 Piknik Seniorow

     Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań oraz wręczenia pamiątkowych róż, będących wyrazem wdzięczności za wieloletnią pracę na rzecz integracji środowiska seniorów z terenu powiatu konińskiego. „Róże wdzięczności” otrzymali: Stanisław Bielik, Anna Andrzejewska, Wiesława Szeflińska, Katarzyna Gromala, Sławomira Nowicka, Teresa Mazurek.

    Zwieńczeniem wieczoru była zabawa taneczna przy akompaniamencie ulubieńców publiczności – panów z chóru męskiego z Grodźca pod kierownictwem Krzysztofa Kaniewskiego.

 

Galeria fotografii.