W sobotę, 22 września 2018 r. w rajdzie rowerowym pn. „Tour de Grodziec” uczestniczyli miłośnicy jazdy rowerowej z terenu gminy Grodziec. Pomimo ochłodzenia i tego, że wytyczony szlak rowerowy liczył 25 km w rajdzie wzięło udział około 130 uczestników. Było warto, bo na mecie rajdu w Wielołęce czekało na wszystkich wiele niespodzianek.

004 2018.09.22 Tour de Grodziec maly
Rowerzyści podążając wytyczonym szlakiem przebiegającym przez atrakcyjnie przyrodniczo tereny gminy Grodziec, zatrzymali się w Szkole Podstawowej w Królikowie, gdzie mogli odpocząć i posilić się słodkościami.

003 2018.09.22 Tour de Grodziec maly
Na mecie rajdu na cyklistów czekały pyszne potrawy przygotowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Wielołęczanki oraz darmowa wata cukrowa i popcorn. Dla uczestników rajdu przewidziano także liczne atrakcje pozakulinarne. Każdy przekraczający linię mety otrzymał numerek, który pozwolił na wzięcie udziału w losowaniu nagród. Szczęśliwie wylosowane osoby wygrały: oświetlenia, koszyki, liczniki i zamykania rowerowe ufundowane przez organizatora. Tegoroczną nagrodą główną był rower. Uczestnicy rajdu otrzymali również gadżety sponsorowane przez WORD Konin.

006 2018.09.22 Tour de Grodziec maly

Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Grodziec.

 

Galeria fotografii.