Corocznie w okresie zbliżających się świąt bożonarodzeniowych organizowany jest w gminie Grodziec Kiermasz Świąteczny. Magiczną atmosferę nadchodzących świąt można było poczuć już w minioną niedzielę. Tego popołudnia bowiem hala sportowa Szkoły Podstawowej w Grodźcu zmieniła się w kolorowy jarmark świąteczny. Była to wspaniała okazja zarówno do nabycia pięknych, świątecznych ozdób, jak i do spotkania z Mikołajem, który w towarzystwie Elfa i Śnieżynki zapraszał wszystkie dzieci do bajkowej Chaty Mikołaja i wspólnych pamiątkowych fotografii.

012 2018.12 Kiermasz Swiateczny male
Podczas kiermaszu do przepięknie przygotowanych stoisk z wykonanymi własnoręcznie przez wystawców ozdobami zapraszały: Szkoła Podstawowa w Grodźcu, Stowarzyszenie „Koło Kobiet” w Biskupicach, Szkoła Podstawowa w Królikowie, Stowarzyszenie Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki” oraz Społeczna Szkoła Podstawowa w Biskupicach. Jako atrakcję, organizatorzy przygotowali dla najmłodszych oraz ich rodzin spektakl Teatru Maska o tematyce świątecznej pt. „Nadchodzące święta, każdy zapamięta”. Pyszne wypieki i ciepłe napoje serwowali w kawiarence harcerze wraz z samorządem uczniowskim.


Kiermasz świąteczny zakończył się wspólnym kolędowaniem. Towarzyszące śpiewowi dźwięki skrzypiec i akordeonu oraz zapoznanie publiczności z historią kolęd sprawiło, że były to chwile niezapomniane, chwile oczekiwania na niezwykłość nocy Bożego Narodzenia. Na zakończenie Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska oraz Wójt - elekt Mariusz Woźniak w imieniu samorządu gminnego złożyli zgromadzonym życzenia świąteczne i podziękowali za wspólne kolędowanie.


Organizatorzy wydarzenia – Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu Krzysztof Nowicki; Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec Katarzyna Gromala – serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Kiermaszu Świątecznego: wszystkim wystawcom, Waldemarowi Krzyżanowskiemu oraz Bartoszowi Kałużnamu za oprawę muzyczną, Kindze Wysockiej – uczennicy SSP w Lipicach /skrzypce/, Maksymilianowi Kondrakowi – uczniowi SP w Grodźcu /akordeon/, harcerzom, samorządowi uczniowskiemu SP w Grodźcu, Mikołajowi wraz ze Śnieżynką i Elfem, przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu oraz Chórowi Męskiemu za nagłośnienie.