Przypominamy, że od dnia 20 września 2023 r. istnieje możliwość składania w aplikacji suszowej wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych powstałych w wyniku tegorocznej suszy.

Producenci rolni, który chcą mieć oszacowane szkody, muszą obowiązkowo je zgłosić za pomocą publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” – https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign

Uwaga! Producenci rolni, którzy składali wniosek o oszacowanie szkód do gminnej komisji również muszą obowiązkowo zgłosić szkody w aplikacji.

Wnioski należy podpisać Profilem Zaufanym i złożyć w aplikacji do 15 października 2023 r.

Wójt Gminy Grodziec

/-/ Mariusz Woźniak

SUSZA 2023 - plakat

 

Jubileusz 50-lecia, pół wieku miłości i poświęcenia - zdjęcie 1

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w czwartek, 17 sierpnia w Sali bankietowej w Grodźcu. Podczas tej doniosłej chwili, jubilaci zostali uhonorowani medalami za pięćdziesiąt lat poświęcenia i miłości małżeńskiej, wręczonymi przez I Wicewojewodę Wielkopolskiego Anetę Niestrawską. Medale te, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, stanowią dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Grodziec. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprowadziła Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Grodziec - Ewa Brzęcka. Uroczystego aktu dekoracji dokonała I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska w asyście wójta gminy Grodziec Mariusza Woźniaka, wicewójta gminy Grodziec Radosława Perczyńskiego oraz przewodniczącego rady gminy Grodziec Zenona Olejniczaka. Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz kwiaty. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu.

W uroczystości uczestniczyli także ważni goście, m.in. I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, doradca Wicewojewody Wielkopolskiego Anna Jost-Prześlakowska, przewodniczący rady gminy Grodziec Zenon Olejniczak oraz duchowieństwo reprezentowane przez księży Proboszcza Karola Zająca, Ks. kanonika Władysława Piechoty, Proboszcza Grzegorza Groszkowskiego oraz Ks. Tadeusza Bachorza.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

  1. Barbara i Jerzy Cegielscy
  2. Halina i Stanisław Dopieralscy
  3. Elżbieta i Jan Grygielowie
  4. Barbara i Tadeusz Kończakowie
  5. Mirosława i Eugeniusz Lewandowscy
  6. Danuta i Zdzisław Maciejewscy
  7. Anna i Kazimierz Musiałowscy
  8. Elżbieta i Edward Szczepaniakowie.
  9. Halina i Kazimierz Wysoccy.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

 

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.