Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą kampanią Polskiego Alarmu Smogowego – „Ciepło od zaraz!". W ramach pierwszej odsłony kampanii przygotowaliśmy informacje jak w prosty sposób ograniczyć koszty ogrzewania jeszcze tej zimy. Porady zostały przygotowane przez audytora energetycznego, Tomasza Fiszera, który przystępnie tłumaczy jak zmniejszyć koszty ogrzewania pomieszczeń i wody.

Biorąc pod uwagę rosnące ceny wszystkich nośników energetycznych: węgla, drewna, pelletu, gazu i energii elektrycznej, zmniejszenie ich zużycia to dobry sposób na zabezpieczenie się przed wzrostem kosztów. Proste czynności, takie jak instalowanie termostatów na grzejnikach, obniżanie temperatury w pomieszczeniach, montaż ekranów z pianki za grzejnikami, a nawet umiejętne wietrzenie pomieszczeń pomogą obniżyć rachunki za ogrzewanie. Przedstawione w kampanii działania mogą doprowadzić do łącznych oszczędności energii sięgających nawet kilkudziesięciu procent.

Przesyłamy Państwu pakiet materiałów:

- plakaty do wydruku i zawieszenia w Urzędzie,

- ulotki do wydruku i udostępnienia mieszkańcom,

- filmiki do wykorzystania w mediach społecznościowych gminy oraz na stronach www gminy.

LINKI do filmów na:

https://youtu.be/hMEG3KaGSJI

https://youtu.be/xCviXFKOWBw

https://youtu.be/ibJNQeSGy0o

https://youtu.be/pCYKsiynzN4

 

Pakiet oraz grafiki na media społecznościowe znajdą Państwo pod linkiem: https://krakowskialarmsmogowy.pl/2023/01/04/15-sposobow-na-nizsze-rachunki-pas-podpowiada-jak-zaoszczedzic-na-ogrzewaniu/

w załączniku: ulotka i plakat

Z wyrazami szacunku,

Anna Dworakowska

Polski Alarm Smogowy