Na kanwie podpisanej dziś umowy z Wykonawcą z początkiem wakacji zostanie rozpoczęta  największa inwestycja drogowa w historii gminy Grodziec. Po ponad 30 latach oczekiwań, mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych w Grodźcu na tzw. „Działkach”  doczekają się w końcu nowych dróg asfaltowych i brukowych.

 - Nie ukrywam, był to jeden z moich priorytetów w tej kadencji i wcale nie dlatego, że na tym osiedlu się wychowałem. Mieszka tu ponad 400 osób z tendencją wzrostową i to dla nich, począwszy od 2017 r. (wówczas jeszcze jako radny) czyniłem starania dotyczące wykonania przez Gminę dokumentacji projektowej, a dziś dzięki Państwa zaufaniu i zdobytym osobiście na ten cel środkom finansowym mogę tę inwestycję realizować – podkreśla wójt Mariusz Woźniak.

Drogi asfaltowe i brukowe powstaną na 9 ulicach: Polna, Ogrodowa, Słoneczna, Kwiatowa, Pogodna, Wrzosowa, Łąkowa, Świerkowa, Szkolna. Dodatkowo w ciągu ulicy Słonecznej i części ulicy Polnej zostanie wymieniona w całości sieć wodociągowa.

Wartość całkowita inwestycji wyniesie blisko 6 730 000,00 zł, z czego 4 970 000,00 zł stanowią środki pozyskane przez Gminę w ramach Programu Polski Ład.

Wykonawcą inwestycji jest IZBRUK Maciej Rybicki Zakład Ogólnobudowlany z siedzibą w Dziedzicach.

Podpisanie umowy na budowę dróg na „Działkach” - zdjęcie 1

Podpisanie umowy na budowę dróg na „Działkach” - zdjęcie 2

Podpisanie umowy na budowę dróg na „Działkach” - zdjęcie 3

Podpisanie umowy na budowę dróg na „Działkach” - zdjęcie 4

Podpisanie umowy na budowę dróg na „Działkach” - zdjęcie 5

Podpisanie umowy na budowę dróg na „Działkach” - zdjęcie 6