logo

Szanowni Użytkownicy Instalacji Solarnych,
informujemy, że w dniach od 12 kwietnia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. firma DOMOTERMIKA Krzysztof Majewski będzie przeprowadzała bezpłatne przeglądy instalacji solarnych zamontowanych w ramach programu „Instalacja odnawialnych źródeł energii na terenie Gmin Rzgów i Grodziec”. Termin przeprowadzenia przeglądu instalacji zostanie z Państwem ustalony telefonicznie przez przedstawicieli firmy DOMOTERMIKA Krzysztof Majewski. Podczas przeprowadzanego przeglądu prosimy o zgłaszanie wszelkich usterek, problemów i niejasności wynikających z działania instalacji.

logo

Szanowni Użytkownicy Instalacji Fotowoltaicznych,

informujemy, że od 22 marca 2021 r. firma Esoleo Sp. z o. o. na zlecenie Wykonawcy GEO Solar sp. z o. o. będzie przeprowadzała bezpłatne przeglądy instalacji fotowoltaicznych, zamontowanych w ramach programu „Instalacja odnawialnych źródeł energii na terenie Gmin Rzgów i Grodziec”. Termin przeprowadzenia przeglądu instalacji zostanie z Państwem ustalony telefonicznie przez przedstawicieli firmy Esoleo Sp. z o. o. Podczas przeprowadzanego przeglądu prosimy o zgłaszanie wszelkich usterek, problemów i niejasności wynikających z działania instalacji.

 

Gmina Grodziec pozyskując dofinansowanie z Województwa Wielkopolskiego w kwocie 150 tysięcy złotych zakończyła w grudniu długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję polegającą na przebudowie drogi gruntowej w sołectwie Stary Borowiec. Wybudowany odcinek drogi o długości ok. 1050 mb jest drugim etapem inwestycji, który docelowo pozwoli na połączenie drogą asfaltową miejscowości: Lipice, Nowa Huta, Stara Huta, Stary Borowiec, Mokre. Wartość przedsięwzięcia to ponad 460 tysięcy złotych.

Pierwsza droga asfaltowa w sołectwie Stary Borowiec - zdjęcie 1

Pierwsza droga asfaltowa w sołectwie Stary Borowiec - zdjęcie 2

 

Herb Województwa Wielkopolskiego                                                               Herb Gminy Grodziec

 

logo

„Czyste Powietrze” - nowe zasady

 

Uprzejmie informuję, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie dla Beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

 

Nowa wersja Programu dostępna jest na stronie WFOŚiGW:
https://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/

Szczegółowych informacji udziela: Referat Inwestycji i Planowania Przestrzennego 

Urzędu Gminy Grodziec, tel. 63 2485500 wew. 25.

 

Załączniki:

  1. Ulotka „Czyste Powietrze”;
  2. „Czyste Powietrze” – baza wiedzy;
  3. „Czyste Powietrze” – I i II część programu.


/-/ Mariusz Woźniak
Wójt Gminy Grodzie