Spotkania autorskie są doskonałą formą utrwalenia wiadomości o przeczytanych książkach oraz okazją do zaszczepienia miłości do literatury. Dlatego też 28 marca 2019 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbyło się spotkanie z Wiolettą Piasecką – autorką ponad 40 bajek i baśni dla ciekawych świata dzieci oraz baśniowej biografii H. Ch. Andersena. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec.
    Niezwykle barwna i żywiołowa autorka opowiedziała dzieciom o swoich książkach i o tym, co ją zainspirowało do ich napisania. Następnie zaprosiła młodych czytelników do udziału w kabareciku pluszakowym, w którym zagrali główne role (m.in. pieska, kotka, kogutka, świnki). Dzieci w nagrodę za swoją aktywność otrzymały możliwość losowania dobrych wróżb na dalszą, życiową podróż.

DSC 0383 male

    Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zapoznania się z najnowszą książką Autorki, która powstała dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. „Ignaś. Opowieści patriotyczne” – bo taki tytuł nosi ta pozycja – traktuje o życiu chłopca Ignacego Jana Paderewskiego, który chciał zrobić coś dla swojego kraju – Polski. Czy jego marzenie się spełniło? Czy pomógł swojej Ojczyźnie i swoim rodakom? O tym wszystkim właśnie można było się dowiedzieć zgłębiając kolejne stronice tej pięknej bajki.
    Jak na prawdziwe spotkanie autorskie przystało, Wioletta Piasecka odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania oraz podpisała wszystkim uczestnikom swoje książki. Spotkanie z bajkopisarką zwieńczyła wspólna fotografia.
    Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec z inicjatywy Pani Kierownik – Katarzyny Gromali we współpracy z Wójtem Gminy Grodziec Panem Mariuszem Woźniakiem.