ZS GrodziecSzkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Grodźcu
Plac Ks. Abp B. Dąbrowskiego 4
62-580 Grodziec
tel. 063/248 54 20
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: https://zsgrodziec.edupage.org/

Dyrektor Krzysztof Nowicki

 

Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu jest Krzysztof Nowicki, a wicedyrektorem Mirosława Nowakowska. Obecnie w szkole uczy się 266 uczniów w 13 oddziałach. Kadrę pedagogiczną stanowi 37 nauczycieli.

Szkoła oprócz obowiązkowych zajęć, realizuje różnorodne programy, projekty edukacyjne i innowacje pedagogiczne, które podnoszą atrakcyjność zajęć i umożliwiają rozwijanie kompetencji kluczowych.

Począwszy od klasy pierwszej uczniowie poznają język angielski, a od klasy siódmej uczą się również języka niemieckiego. Szkoła oferuje uczniom różnorodne zajęcia specjalistyczne: logopedyczne, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, kształtujące kompetencje emocjonalno-społeczne, zajęcia z psychologiem i pedagogiem.

Uczniowie godnie reprezentują szkołę w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

W szkole funkcjonują; dwie świetlice, stołówka, biblioteka z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, gabinety: logopedy, pedagoga, psychologa i higienistki szkolnej. Szkoła posiada pracownię komputerową i aż 7 sal wyposażonych w tablice interaktywne. Uczniowie korzystają także z hali sportowej, siłowni, stadionu i kompleksu boisk sportowych ORLIK.
W szkole prężnie działają: Samorząd Uczniowski, wolontariat i drużyna harcerska Opoka.

Szkoła wychodzi z różnymi inicjatywami służącymi integracji społeczności szkolnej i lokalnego środowiska. W naszą tradycję wpisały się takie imprezy jak: ślubowanie klas pierwszych, Święto Niepodległości, opłatek wigilijny, pasowanie na czytelnika, zabawa choinkowa, Dzień Kobiet, Drzwi Otwarte, Festiwal Piosenki, Dzień Promocji Talentów, Dzień Ziemi, Dzień Dziecka i inne.

Szkoła Podstawowa w Grodźcu jest szkołą bezpieczną, przyjazną uczniom i środowisku. W 2004 r. otrzymała tytuł Szkoły z klasą, w 2008 r. – Przyjaznej szkoły, w 2014 r. uczestniczyła w programie Lepsza Szkoła, od 2012 r. bierze udział w kampanii Cała Polska czyta dzieciom, od 2013 r. realizuje program Szkoła Promująca Zdrowie, w roku szkolnym 2018/2029 brała udział w projektach ekologicznych: Drzewo Franciszka i Mali Ekobohaterzy, od 2018 r. uczestniczy też w projektach: Uniwersytet Młodego Odkrywcy i Umiem pływać.