Dzień 2 marca 2023 roku był dniem ogłoszenia przetargu przez KOWR OT Poznań, a tym samym szansą dla rolników z gminy Grodziec i gmin ościennych na wydzierżawienie nieruchomości położonych na terenie naszej gminy, które z wielkim trudem zostały odzyskane przez Skarb Państwa od zagranicznego inwestora po 11 latach użytkowania.

    Z tej okazji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbył się briefing prasowy z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika, który przedstawił szczegóły dotyczące dzierżawy. Pan Minister podkreślił też ważną rolę samorządu gminnego w całym procesie odzyskania gruntów rolnych.

    Do dzierżawy przeznaczono ogółem ponad 250 ha ziemi rolnej, podzielonej na 14 działek, których okres dzierżawy wynosi od 2 do 10 lat, z możliwością przedłużenia umów. Część z tego areału zostanie docelowo przeznaczona – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – na tereny inwestycyjne, w tym budowę farmy fotowoltaicznej, w celu ograniczenia wydatków związanych z zakupem przez gminę energii elektrycznej.

ZIEMIA PONOWNIE WRÓCI DO ROLNIKÓW! - zdjęcie 1

ZIEMIA PONOWNIE WRÓCI DO ROLNIKÓW! - zdjęcie 2