Od trzech lat w okresie zbliżających się świąt bożonarodzeniowych organizowany jest w naszej gminie kiermasz świąteczny, połączony z koncertem noworocznym. W tym wyjątkowym czasie serce grodziecczan zaczyna bić mocniej, a wszystko inne przysłania chęć obdarowania naszych bliskich czymś wyjątkowym. Tak było również w tym roku.

    W minioną niedzielę hala sportowa Szkoły Podstawowej w Grodźcu po raz kolejny tętniła życiem, zamieniając się w jeden, wielki jarmark bożonarodzeniowy. Na licznie zgromadzonych tego popołudnia mieszkańców naszej gminy czekało wiele świątecznych niespodzianek i atrakcji. Na pięknych stoiskach przygotowanych przez naszych lokalnych wystawców było można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. Fani rękodzieła mogli nie tylko nabyć te niesamowite wyroby, ale dzięki uprzejmości autorów dzieł, poznać także tajniki ich wykonania.

070 2017.12.10 Kiermasz Swiateczny

    Prezenty z tej okazji tradycyjnie przygotował też święty Mikołaj, który jak zawsze w towarzystwie śnieżynki i elfa cierpliwie czekał na grzeczne dzieci w swojej chacie. Chata Mikołaja, będąca tłem dla iście bajkowej scenerii, cieszyła się dużym powodzeniem. Świadczy o tym fakt, iż dzieci wytrwale czekały na swoją kolej i nie zniechęciły ich nawet długie kolejki oczekujących. W trakcie oczekiwania zawsze też można było skorzystać z kawiarenki z gorącą kawą i pysznymi wypiekami.

    Kiermasz świąteczny zakończył się tradycyjnie koncertem noworocznym. Kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych lokalnych artystów oczarowały publiczność, wprowadzając wszystkich w iście magiczny nastrój. Jak na święta przystało, nie obyło się również bez życzeń, które w imieniu samorządu gminnego złożyła Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska.

050 2017.12.10 Kiermasz Swiateczny

    Organizatorzy wydarzenia – Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu Krzysztof Nowicki – serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie III Kiermaszu świątecznego połączonego z koncertem noworocznym. Dziękujemy:

 • Społecznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipicach,
 • Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie,
 • Przedszkolu Samorządowemu w Grodźcu,
 • Stowarzyszeniu „Koło Kobiet” z siedzibą w Biskupicach,
 • Stowarzyszeniu Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki” wraz z Mikołajem ,
 • Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi „Wielołęczanki”,
 • Chórowi Męskiemu Grodźca pod kierunkiem Krzysztofa Kaniewskiego,
 • Orkiestrze Dętej Parafii Królików pod batutą Piotra Bartosika,
 • solistom: Weronice Owczarek, Sebastianowi Michalakowi oraz Mai Stanisławskiej,
 • Zespołowi „Biskupiczanki”,
 • Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec,
 • dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu oraz nauczycielom placówki,
 • pracownikom Urzędu Gminy Grodziec.

 

Galeria fotografii.