„Dzień Kobiet 2018 uważam za otwarty!” – tymi słowami w minioną sobotę Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska po raz czwarty rozpoczęła w gminie wielkie, kobiece świętowanie. Po wcześniejszych sukcesach organizacyjnych (w Lipicach, Grodźcu i Janowie), lokal „Madera” w Królikowie, gdzie odbywała się tegoroczna impreza, zgromadził jeszcze więcej pań. Zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu przyjęło około 350 mieszkanek gminy, ustanawiając tym samym kolejny rekord. „Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż Panie doceniacie nasz wysiłek organizacyjny i zaangażowanie, ale jak tak dalej pójdzie, to ze względu na ograniczenia lokalowe, będziemy zmuszeni przenieść imprezę w plener” – żartowała wójt.

1 maly
    Tegoroczny Dzień Kobiet, zgodnie z tradycją, rozpoczęto od wręczenia upominków, złożenia paniom życzeń i wzniesienia toastu. Życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i radości na co dzień, szczególnie z posiadania drugiej połówki, złożyła gospodarz gminy a w imieniu wszystkich panów miejscowi radni, w tym także powiatowy. Do życzeń przyłączyli się druhowie z jednostek OSP z terenu gminy, którzy na tę okoliczność przy wtórze strażackich syren zawitali do lokalu, po raz kolejny gasząc szampanem pragnienia kobiet.
    W rolę prowadzących święto pań jak co roku wcielili się: przewodniczący Rady Gminy Grodziec Mariusz Woźniak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu Krzysztof Nowicki. Obsługę kelnerską zapewnili radni oraz męska część pracowników Urzędu Gminy Grodziec.
    Atrakcje muzyczne przygotował dobrze znany i ceniony przez wszystkich Chór Męski z Grodźca pod kierunkiem Krzysztofa Kaniewskiego oraz Bartosz Kałużny. Gościnnie wystąpił dla pań także miłośnik muzyki – jak się okazało nie tylko sakralnej – miejscowy organista Waldemar Krzyżanowski.

2 maly
    Jedną z atrakcji wieczoru była też loteria, w której nagrody rozdawali oczywiście panowie. Jako że każdy los był wygrany – każda z pań mogła wrócić do domu z kolejnym, miłym prezentem, a i w fotobudce panie miały możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć.
    Po raz kolejny niezwykle miłą niespodziankę sprawili kobietom radni, którzy wraz z przyjaciółmi wcielili się w rolę modelek biorących udział w wyborze Miss Dnia Kobiet 2018 pod okiem Izabeli Andrzejewskiej przy współpracy z Anetą Dąbek. Po konsultacjach jury zdecydowano, że tytuł Miss Dnia Kobiet 2018 otrzymają ex aequo wszystkie uczestniczki! W ten oto sposób doceniono wysiłek i zaangażowanie panów, którzy po raz kolejny zadziwili panie swoją pomysłowością. Dzień Kobiet 2018 zakończyła wspólna biesiada.

3 maly

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Kobiet 2018:
Radnym Gminy Grodziec: Mariuszowi Woźniakowi, Tomaszowi Andrzejewskiemu, Józefowi Bachorowiczowi, Ryszardowi Luźnemu i Radnemu Powiatu Konińskiego Maciejowi Kwiryngowi oraz Bartoszowi Kałużnemu i Waldemarowi Krzyżanowskiemu, Chórowi Męskiemu z Grodźca oraz panom, którzy tego dnia byli kelnerami pań.

 

Sponsorzy:
Ewelina i Maciej Kwiryngowie Sklep LEWIATAN, Kącik Urody Emilia Brzyncka, Firma „ Balcerzak” – Iwona Kałużna przedstawiciel firmy Balcerzak, PHU „Pol-Mag” Grzegorz Durkiewicz i Mirosław Durkiewicz, Grzegorz Tama „ Euro-Plan”, Robert Janiszyn ROBBUD, Firma rodzinna URBANIAK - HANDEL, PIEKARNIA, GASTRONOMIA "MADERA", Michał Zimny MICH-BUD Usługi Hydrauliczne, Milena Skowrońska, Tomasz Andrzejewski, Milena Fic Studio 3F, Biuro Rachunkowe„ Liczydło” Mariusz Andrzejewski.

 

Galeria fotografii