W niedzielę, 19 sierpnia w Kramsku odbyły się tegoroczne Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne. W Święcie Plonów wzięła udział również nasza gmina. Gminę Grodziec reprezentowała wójt gminy Anna Andrzejewska oraz członkowie Stowarzyszenia Klub Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki, którzy na tę okoliczność przygotowali piękny wieniec dożynkowy.

004 2018.08.19 dozynki male
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną koncelebrowaną przez ks. bpa Wiesława Meringa ordynariusza diecezji włocławskiej, po której orszak dożynkowy przeszedł na stadion miejski w Kleczewie, gdzie kontynuowane były obrzędy dożynkowe.

005 2018.08.19 dozynki male


Dożynki były okazją do podsumowań i podziękowań rolnikom za trud włożony w ich pracę oraz wręczenia wielu nagród i medali. W dowód uznania dla osiągnięć w dziedzinie rolnictwa, wieloletnią rzetelną pracę oraz postawę społeczną i aktywność na obszarach wiejskich ministerialnym odznaczeniem „Zasłużony dla rolnictwa" uhonorowano sześciu rolników z powiatu konińskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się również mieszkaniec naszej gminy - Pan Ryszard Luźny z Bystrzycy, któremu serdecznie gratulujemy.

laureaci